Od 1 stycznia 2017 r. ponownie będzie można składać wnioski o dopłatę kredytu zaciąganego na zakup mieszkania. Pierwsza transza dopłat na przyszły rok rozeszła się już w lipcu 2016 r. Dlatego Bank

Gospodarstwa Krajowego zaprzestał przyjmowania kolejnych wniosków. Od początku roku odmrożona zostanie druga część środków w wysokości 373 mln zł. Jak twierdzą eksperci pieniądze mogą się skończyć już w pierwszym kwartale tego roku!

Od przyszłego roku wchodzi w życie kolejny stopień Rekomendacji S. Co oznacza, że zgodnie z wymogami Komisji Nadzoru Finansowego banki udzielające kredytów na zakup mieszkania będą wymagały 20-proc. wkładu własnego. Część banków już teraz jednak deklaruje, że umożliwi klientom sfinansowanie brakujących 10 proc. z osobnego kredytu bankowego.

Program Mieszkanie dla Młodych, będzie trwał tylko do 2018 roku. Zostanie zastąpiony przez kolejny program Mieszkanie Plus, który zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem. Według założeń z czasem wynajmujący zyskaliby możliwość wykupienia ich na własność.

Informacja na podstawie źródła: bankier.pl

mdm-2017

źródło: https://www.hiponet.pl