Od kilku lat trwa moda na wnętrzarski „recycling”. Już nie tylko antyki są poddawane renowacji, ale i meble sprzed kilkudziesięciu lat zyskują nowe życie.

Ta moda na odzyskiwanie produktów i materiałów, dosięgła też drewna. Jeśli lubicie drewno i chcecie być na topie, zapomnijcie o wygładzonych, eleganckich powierzchniach. Trzeba sięgnąć po drewno z odzysku, o postprzemysłowym charakterze. Surowe, prawie nieobrobione lub noszące ślady zużycia, o widocznych słojach i sękach. Może pochodzić z palet do transportu, starych skrzynek, mebli .

Bardzo modne jest zestawienie różnych gatunków drewna, odcieni i faktur. Takie drewno jest stosowane jako element wystroju wnętrz – okładziny ścian, sufitów i oczywiście na podłogi.

Drewno z odzysku można także zastosować w meblarstwie. Kredensy, szafki, komody i stoły ze starego drewna to prawdziwy hit. Jeśli ktoś ma smykałkę do majsterkowania może się pokusić o samodzielne wykonanie poszczególnych elementów wystroju. Jest to o tyle bezpieczne, że wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia staną się zaletą.

architekt 1

drewno 5

drewno 6

drewno 8

drewno 7