„Made in Europe – 25 lat nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej Mies van der Rohe Award” to wystawa organizowana w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, na którą złożą się modele architektoniczne i prezentacje multimedialne największych pereł europejskiej architektury. Pierwsza część wystawy podsumuje 25 lat nagrody w ok. 150 eksponatach, druga pokaże laureatów z 2015 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (15 – 17 stycznia 2016 roku). Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015 (SUSAS). Częścią wrocławskiej odsłony Made in Europe jest prezentacja projektu „European Identity”, stanowiącego próbę odpowiedzi na pytanie o tożsamość europejskiej architektury. Włączając się w towarzyszącą projektowi debatę, zapraszamy również na spotkania i dyskusje z projektantami wyróżnionych w konkursie obiektów zrealizowanych w Polsce.

Muzeum Architektury we Wrocławiu jest jedyną instytucją muzealną w Polsce poświęconą w całości historii architektury oraz architekturze współczesnej. Powstało w 1965 roku.

Więcej informacji: www.ma.wroc.pl

winner-2011-neues-museum-chipperfield