Każdy, kto pracuje w pozycji siedzącej, zna uczucie obolałego kręgosłupa i opuchniętych nóg, które dopada nas pod koniec dnia. Osiem godzin spędzonych w jednej pozycji zdecydowanie nie wpływa korzystnie na naszą postawę. Czy jest na to lekarstwo?

Prezentujemy wam wyjątkowy fotel – Gravity Balans Chair, dzięki któremu będziecie mogli na zawsze zapomnieć o niewygodnych biurowych krzesłach .

główne fotel

Zachowanie prawidłowej postawy podczas wykonywania codziennych obowiązków jest kluczem do zachowania pełnej sprawności i uniknięcia wielu schorzeń kręgosłupa. Peter Opsvik z Varier Furniture stworzył mebel, który posłuży nam zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Sprawdzi się w domu i w nowoczesnym biurze. W czym tkwi wyjątkowość tego fotela?

fotel 1

Gravity Balans Chair jest regulowany do czterech pozycji, dzięki czemu możemy dopasować swoją postawę do potrzeb i aktualnie wykonywanej czynności – pracy przy komputerze, czytania czy spania. To pierwszy fotel, który zapewnia komfortową drzemkę bez uczucia bolących pleców i odrętwiałego ciała.

fotel 2

Fotel pozwala przyjąć naturalną dla ludzkiego ciała leżącą pozycję, a specjalne wzmocnienie w okolicy karku niweluje szkodliwy dla zdrowia ucisk. Doskonałe dopasowanie do ciała poprawia jakość krążenia krwi i zapobiega powstawaniu nacisku na wrażliwe miejsca. Natomiast pozycja siedząca gwarantuje zachowanie naturalnej postawy oraz wzmacnia mięśnie brzucha i pleców.

W pozycji maksymalnie odchylonej fotel delikatnie kołysze się w rytm naszego oddechu, co uspokaja ciało i pozwala się nam zrelaksować. Wrażenie pozostawania w stanie nieważkości zapewnia wyjątkowy komfort wypoczynku.