Dziś radzimy jak dobrze doświetlić sypialnię. Ma ona kilka funkcji, które są bardzo istotne dla naszego komfortu.

1. Czytanie w łóżku. Zadbaj o to żeby przy twojej szafce nocnej lub nad łóżkiem była lampka do czytania. Najlepiej po obu stronach łóżka.
2. Garderoba. Czy otwierając szafę/garderobę możesz rozróżnić kolory ubrań? Ważne żeby w sypialni było też ostre światło, czy to pochodzące z górnego głównego źródła, czy umieszczone przy szafie lub w garderobie. Tak aby można było komfortowo się ubrać.
3.Biurko/Toaletka –  W tym miejscu potrzebujesz dobrego oświetlenia punktowego, w którym będziesz dokładnie widzieć blat roboczy oraz w przypadku toaletki także swoje odbicie. Proponujemy światło jasne, ale niezbyt ostre
4.Oświetlenie centralne – może być wielopunktowe, Najlepiej rozproszone, tak aby łatwo było odnaleźć przedmioty umieszczone w różnych miejscach sypialni.  Nie poprzestawajcie jednak na jednym żyrandolu. To by było zbyt proste. Poniżej kilka ciekawych aranżacji świetlnych.
Marvipolatelier.pl | Oświetlenie w sypialni Marvipolatelier.pl | Oświetlenie w sypialni Marvipolatelier.pl | Oświetlenie w sypialni
Link do źródła: http://archcg.my