Dzisiaj rozkładamy na części pierwsze temat  wyboru sofy do salonu. Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągawkę, która pozwoli Wam się przygotować do zakupy sofy, kanapy lub narożnika.

Oto kilka pytań na które musicie sobie odpowiedzieć przed pójściem do sklepu:

1. Jakie będzie przeznaczenie? Czy sofa będzie służyła do spania? Dla Was czy dla gości?

To bardzo ważne, bo determinuje dalsze podpunkty. Jeśli w Salonie będzie się mieścić też wasza sypialnia. Musimy pamiętać o schowku na pościel no i oczywiście komforcie spania oraz łatwości rozkładania. Jeśli to będzie tylko kanapa dla gości, rozkładana raz na rok. To funkcja spania będzie drugoplanowa.

  1. Jak duży jest wasz pokój? Jak duża kanapa się tam zmieści?

Każdy marzy o ogromnej kanapie, która pomieści wszystkich domowników oraz gości. Jednak możliwości naszego salonu nie są nieskończone. Zmierzcie dokładnie pokój i docelową kanapę. Czy zostanie jeszcze miejsce na stolik, komody czy regały? Czy będzie wystarczająco dużo miejsca na ciągi komunikacyjne? Czy będziemy się przeciskać między meblami?

Aby komfortowo przejść potrzebujemy około 60-80 cm. Zostawcie miejsce dla siebie :)

  1. Materiał czy skóra? Jak już dotrzecie do tego punktu otworzą się kolejne worki z pytaniami. Nie chodzi już o sam kolor, ale o funkcjonalność. Zadajcie sobie pytanie, jak Wasza kanapa będzie wyglądać po kinder party? Po wizycie waszego zwierzaka? Materiał daje ogromne możliwości kolorystyczne, ale skóra jest bardziej wytrzymała. Skóra znowu wymaga pielęgnacji. A może wolicie zdejmowane pokrowce np. na poduszki, które łatwo jest wyprać?
  2. Kształt ma znaczenie? Sofa to oczywiście wiele możliwości, mała podwójna, duży narożnik, pufy i inne dodatki. Pamiętajcie, że kanapa prawdopodobnie będzie dominować w waszym wnętrzu. Musicie ją mądrze wybrać, aby oddawała nie tylko charakter pokoju, ale także zaspokajała wasze potrzeby, a nawet wasz charakter. Będziecie oglądać mecze z kolegami? Czy przyjmować koleżanki na herbatce? A może kanapa będzie tylko wasza, będziecie na niej wylegiwać się z kotem i czytać książki?
  3. Cena? Na ostatnią składową koszt kanapy, wpływają wszystkie powyższe punkty. Jeśli macie duże wymagania od sofy to prawdopodobnie będzie miała ona swoją cenę. Nie warto zbytnio na niej oszczędzać jeśli będzie to też wasze łóżko. Musicie się porządnie wyspać! Duży wpływ na cene ma obicie. Prawdziwa skóra czy ekskluzywne obicia znacznie mogą zmienić koszt kanapy.

Macie jeszcze jakieś pytania? Chętnie dopiszemy je do naszego poradnika

obszerna-sofa-do-duzego-salonu

naroznik-do-salonu

rozkladana-sofa-w-stylu-klasycznym

rozkladana-sofa-z-funkcja-spania

sofa-do-malego-mieszkania

sofa-do-sypialni-z-funkcja-spania

sofa-w-malym-mieszkaniu

źródło: http://blog.customform.pl