Błyszczący glamour w meblarstwie i wnętrzach

Styl glamour obecny jest we wnętrzach od dłuższego czasu i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Styl ten kojarzy się z przepychem, bogactwem, elegancją. Kocha wszystko, co błyszczy, jest oryginalne i luksusowe. Do mieszkania w tym stylu niezbędne są odpowiednie meble.

Meble w stylu glamour

Meble glamour są wyjątkowe. Swoim bogactwem przypominają meble barokowe, a lekkością meble ludwikowskie. Są eleganckie, wykonane z pięknych materiałów. W meblach tapicerowanych dominują soczyste kolory, wykończenia srebrnymi lub złotymi pinezkami tapicerskimi, stolarka w jednolitym kolorze. Dopełnieniem mięsistych tkanin są błyszczące elementy na oparciach krzeseł, na przykład kołatki – obowiązkowo srebrne lub złote (zawsze chromowane).

W meblach zabudowanych typu szafy i komody również stosuje się błyszczące elementy, przy czym często są nimi lustra. Lustra nadają meblom eleganckiego sznytu, umieszczane są na frontach w najróżniejszych kształtach i wzorach.

Innym rodzajem mebli szczególnie charakterystycznych dla tego stylu są konsole, stoliki ze szkła i chromowanej stali oraz otwarte regały.

Meble glamour doskonale pasują nie tylko do wnętrz w stylu pałacowym. Z powodzeniem poszczególne ich elementy mogą być wykorzystane we wnętrzach utrzymanych w odmiennym stylu, jako kontrastujący dodatek dodający stylizacji wnętrza nieco innego charakteru.

marinate