Dlaczego łatwiej meblować mieszkanie kupowane od dewelopera?

Zakup pierwszego czy kolejnego mieszkania zawsze wymaga umeblowania. Zdarza się, że nabywcy dysponują już swoimi meblami. Nieraz są to meble pozostające od dawna w rodzinie, innym razem droga zabudowa z poprzedniego mieszkania czy też meble kupione okazyjnie. W każdym przypadku, gdy planujemy przeprowadzkę do nowego lokum ze swoimi meblami, warto rozważyć zakup mieszkania od dewelopera budującego w interesującej nas lokalizacji. Dlaczego? Przeczytajcie dalej.

Układ pomieszczeń

Posiadanie własnych mebli wiąże się z koniecznością dostosowania do nich przestrzeni mieszkalnej. Deweloper na etapie budowy może bez dodatkowych opłat zmienić układ ścian działowych w mieszkaniu w sposób umożliwiający idealne wpasowanie posiadanych już mebli w przestrzeń.

Ustawność pomieszczeń

Współczesne mieszkania posiadają pokoje i pozostałe pomieszczenia użytkowe (kuchnia, łazienka) zaprojektowane w sposób ułatwiający ich umeblowanie. W nowych mieszkaniach kupowanych na rynku deweloperskim nie znajdziemy raczej pokoju, który jest nieproporcjonalnie długi i wąski, ani żadnych innych niekorzystnych układów. Dzięki temu dowolne meble będą łatwiejsze do wprowadzenia do wnętrza.

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Posiadanie własnych mebli, lub zamiar zakupu określonej ich kolekcji może wymusić posiadanie kuchni otwartej lub zamkniętej. Wielu deweloperów daje na etapie wykonawstwa możliwość wyboru w zakresie otwarcia lub zamknięcia przestrzeni. Najczęściej dotyczy to kuchni, ale modyfikacje wprowadzić można również dla innych pomieszczeń, na przykład łącząc sypialnię z łazienką.

Ustawienie dostępu do mediów

Na etapie realizacji deweloper może również zmienić przebieg niektórych mediów. Jeśli wiemy, że na środku kuchni będzie stała wyspa kuchenna, to odpowiednio wcześniej można poprosić o doprowadzenie mediów w tym określonym punkcie.

Przytoczone powyżej aspekty meblowania mieszkania zakupionego od dewelopera uwzględnić należy odpowiednio wcześnie. Kwestie te powinny rozważyć w szczególności osoby dysponujące już meblami, lub posiadające ich ściśle określoną wizję.

marinate