Inspiracje do meblowania mieszkań i domów

Meblowanie mieszkań i domów nabrało dużego znaczenia, gdyż zaczęło stanowić swoisty element mody. Modne są zarówno meble, jak i dodatki do wnętrz. W sprzedaży pojawiają się wciąż nowe kolekcje oparte na innych motywach przewodnich, materiałach i kolorystyce. Gdzie szukać inspiracji do meblowania własnego lokum?

Portale internetowe i telewizyjne programy wnętrzarskie

Źródłem inspiracji do urządzania i meblowania wnętrz mogą być portale internetowe i programy poświęcone tej tematyce. Dają okazję podpatrzenia jakie rozwiązania w ramach danego stylu można zastosować, by osiągnąć określony efekt we wnętrzu.

Social media

Zdjęcia wnętrz to jeden z wiodących tematów w mediach społecznościowych, na których funkcjonują również grupy tematyczne dla meblujących wnętrza. Są one źródłem przydatnej wiedzy i opinii o konkretnych modelach mebli i ich producentach. Najbogatszą galerię zdjęć udostępniają użytkownicy Instagrama.

Wydawnictwa, podróże, znajomi

Inspiracji dotyczących umeblowania mieszkania dostarcza nasze otoczenie. Na rynku funkcjonuje wiele wydawnictw poświęconych tej tematyce. Inspirujące mogą być również podróże, czy mieszkania naszych przyjaciół. Ciekawą formą są również przykładowe realizacje udostępniane przez deweloperów.

Trendów wnętrzarskich jest tak dużo, że trudno wybrać tylko jeden. Z tego powodu w niektórych mieszkaniach poszczególne wnętrza urządzone są w odmiennej stylistyce. By czuć się dobrze w swoim mieszkaniu nie należy kopiować innych wnętrz, lecz urządzać, tak jak lubimy.

marinate