Jakie meble wybrać do mieszkania?

Mieszkanie to nasza ostoja. Miejsce, w którym spędzamy czas samotnie lub wspólnie z innymi domownikami. Warto postarać się, by było urządzone w sposób zapewniający komfort wszystkim, którzy z niego korzystają. Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyboru mebli do każdego mieszkania.

Planuj

Zaplanowanie funkcji poszczególnych pomieszczeń to kluczowa decyzja poprzedzająca wybór i zakup mebli. Poszczególni domownicy mogą potrzebować specyficznych mebli, zależnie od ich pasji czy zainteresowań.

Zachowuj proporcje

Zachowanie proporcji wielkości mebli w stosunku do wielkości pomieszczenia, w którym będą ulokowane ma duże znaczenie dla zachowania przestrzeni w pomieszczeniu. Zbyt duża szafa w małym pokoju dodatkowo optycznie go pomniejszy a szafa wyda się większa, niż jest w rzeczywistości.

Nie gromadź zbyt dużej ilości mebli

Nie należy przesadzać z tak zwanym przeładowaniem przestrzeni. Dotyczy to w głównej mierze mebli – ich nadmierna ilość przytłoczy pozostałe elementy aranżacji i sprawi, że będą mniej widoczne. Takie wnętrze będzie ciężkie w odbiorze.

Trzymaj się wybranego stylu

O ile nie jesteś fanem eklektyzmu we wnętrzach, staraj się je organizować w jednym stylu. Dzięki temu całe mieszkanie będzie spójne i harmonijne. By tę harmonię uwypuklić można zastosować powtarzanie elementu (np. koloru, materiału, motywu) w kolejnych pomieszczeniach.

Ważne jest również tło, na którym będą prezentowane meble. Biel jest zawsze najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

marinate