Kolor jest modny

Kolorowe meble to jeden z wiodących trendów wnętrzarskich w 2020 roku. Co ciekawe, dotyczyć będzie nie tylko tapicerowanych mebli wypoczynkowych, lecz również pozostałych mebli do wszystkich pomieszczeń. Trudno wyobrazić sobie komplet mebli w intensywnych barwach, ale jeden mocny element z pewnością może urozmaicić stylizację każdego wnętrza.

Jaki kolor wybrać?

Z pewnością taki, który będzie korespondował z pozostałymi elementami wyposażenia i aranżacji wnętrza, jak również pozostałych mebli. W trendach jest stosowanie odcieni naturalnych: ciepłych brązów, zgaszonych zieleni, koralowych czy przygaszonych czerwieni, odcieni musztardowych. Z pewnością należy zrezygnować z barw kontrastujących, na przykład białej i czarnej.

Podkreślamy kolor mebla

Podkreślenie koloru mebla może zostać zrealizowane poprzez dodanie we wnętrzu akcentów w tym samym kolorze. Mogą to być ramki na zdjęcia, obraz, plakat czy nawet doniczki. Nie ma w tym względzie ograniczeń. Pamiętać trzeba, by nie przesadzić i nie używać w przestrzeni nadmiaru kolorowych dodatków. W tym przypadku więcej nie znaczy lepiej.

Kolory w meblarstwie dotyczą przede wszystkim komód. Ich nieduże rozmiary sprawiają, że pozostałe meble nie zostaną przytłoczone. Kolor mebla może stanowić doskonały sposób na ożywienie wnętrza i nadanie mu unikalnego charakteru. Obecnie bardzo wiele firm oferuje w swoich kolekcjach meble wykonane w oryginalnym kolorze.

marinate