Meble i wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to trend wnętrzarski, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w całej Europie. Cechują go jasne, przestronne a jednocześnie przytulne wnętrza. Mimo, że Skandynawia kojarzy się nam z chłodem, we wnętrzach skandynawskich odnajdziemy ciepłe naturalne barwy i miękkie tkaniny.

Jakie meble wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Meble w stylu skandynawskim mają być wygodne i ergonomiczne. Wygoda dotyczy głównie mebli wypoczynkowych. Z tego powodu w obiciach nie dokonuje się żadnych namarszczeń i pikowań, które mogłyby uwierać użytkownika. Meble są stosunkowo miękkie, o opływowych kształtach a ich wiodąca funkcją jest zapewnienie optymalnego wypoczynku. Utrzymane są w jasnych odcieniach beżu i szarości.

Pozostałe meble cechuje prostota wykonania, ale połączona z realizacją funkcji użytkowej. W meblach skandynawskich stosowane są interesujące, innowacyjne rozwiązania, które mają ułatwić życie korzystającym z nich osób. Meble wykonane są z naturalnych materiałów, w jasnych odcieniach. Niektóre z nich są lekko bielone lub malowane. Nie stosuje się tu żadnych wyszukanych dodatków – dominuje prostota połączona z klasyczną elegancją.

Jakie dodatki stosować we wnętrzach w stylu skandynawskim?

Dodatki wykorzystywane w stylu skandynawskim to jasne dywany, proste w formie ramki na zdjęcia, plakaty ze wzorami botanicznymi lub cytatami. Ciepła wnętrzom nadadzą również odpowiednio dobrane naturalne tkaniny.

Styl skandynawski doskonale sprawdza się w mniejszych wnętrzach. Wykorzystanie bieli i jasnych barw sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Bardziej nowoczesne nurty skandynawskie wykorzystują w dodatkach do wnętrz kolory pastelowe – róże i błękity. Pastele doskonale współgrają z bielami i szarościami tworząc ciepły klimat pomieszczenia. Styl skandynawski to styl wybitnie minimalistyczny, wnętrz nie przeładowuje się meblami ani dodatkami.

marinate