Programy i aplikacje ułatwiające meblowanie

Osoby samodzielnie aranżujące przestrzeń mieszkalną mogą skorzystać z licznych programów i aplikacji umożliwiających optymalne ustawienie mebli, dobór kolorów ścian czy dodatków.

Programy komputerowe

W sieci dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne programy do urządzania wnętrz. Nowoczesne programy pozwalają na wgranie (przeciągniecie) plików zawierających plan mieszkania lub domu. Dodatkowo posiadają bogatą bazę mebli, płytek, schodów, okien, tkanin czy paneli podłogowych. Większość programów daje możliwość wizualizacji z efektem 3D i eksportu do pliku pdf lub jpg.

Programy udostępniane przez producentów mebli

Niektórzy producenci mebli udostępniają na swoich stronach własne programy do aranżacji przestrzeni. Ich zaletą jest pełna oferta mebli i dodatków producenta wgrana do menu. Dzięki temu można zaprojektować swoje wnętrze wykorzystując meble, które nam się podobają. Dodatkową zaletą tego typu programów jest uzyskanie natychmiastowej wyceny swojej aranżacji. Również w tym przypadku dostępne są wizualizacje i ich eksport do wybranych formatów plików.

Wiele programów można w formie aplikacji zainstalować na urządzeniu mobilnym. Jednak wiele funkcji nie jest na nim dostępnych. Programy są doskonałym sposobem na przeanalizowanie wielu odmiennych wersji na urządzenie tego samego pomieszczenia. Wizualizacje mogą znacząco ułatwić decyzje dotyczące wyboru konkretnych mebli i ich ustawienia.

marinate